Ligový futbal: Baníci opäť bližšie k postupu. V šlágri zdolali Bánovce

FC Baník HN Prievidza & Handlová – Bánovce 3:1 (2:1)

GÓLY: 13. Belák, 26. Turančík, 82. Obžera – 12. Borcha

ROZHODOVAL: Ilon,540 divákov, ČK: 52, Szabó

FC BANÍK: Lacko – Šnirc, Pekár, Halmeš, Sluka, Belanec (68. Oškrobaný), Turančík, Belák, Viktory (79. Obžera), Zelenický, Matuškovič (72. Drozd)

FK BÁNOVCE: Grman – Borcha, Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko (72. Olej), Kosiba, Bodocký (46. Líška), Bartoš (79. Svatík), Gajdošíék, Szabó

Na prievidzskom futbalovom štadióne sa predstavili vedúci domáci celok s tretími Bánovcami nad Bebravou. Od úvodných minút na premoknutom trávniku sa snažili obe mužstvá o pekný kombinačný futbal . V úvodnej desaťminútovke pracovali defenzívy výborne a mužstvá sa dostali len k zahratiu rohových kopov, ktoré však pozorné obrany odvrátili. Avšak na prekvapenie väčšiny futbalových fanúšikov, v 12. min. predviedli hostia peknú kombinačnú akciu po osi Borcha – Kosiba – Bartoš - Borcha, ktorý zvnútra pokutového územia prízemnou strelou do opačného rohu brány otvoril skóre stretnutia – 0:1. Hostia ešte pod dojmom osláv z vedúceho gólu však v nasledujúcej minúte ihneď inkasovali, keď Turančík presným centrom našiel v pokutovom území Beláka, a ten peknou hlavičkou k žrdi vyrovnal stav stretnutia – 1:1. V 26. min. po prihrávke Beláka strieľal z vnútra pokutového územia Viktory, brankár hostí Grman loptu vyrazil len pred Viktoryho, ktorý polocentrom-polostrelou našiel hlavu Turančíka a bolo 2:1. V 48. min. po centri Bartoša hlavičkoval Doknič tesne nad bránu domácich. V 52. min. po prihrávke Šnirca predviedol peknú individuálnu akciu Matuškovič, ktorého nedovolene zastavil hosťujúci Szabó. Hosťujúci futbalista za svoj zákrok uvidel druhú žltú a zároveň aj červenú kartu. Následne po priamom kope Zelenického hlavičkoval Pekár tesne vedľa brány hostí. V 71. min. poslal nebezpečný center do domáceho pokutového územia hosťujúci Šiko, domáca obrana však loptu odvrátila tesne nad bránu. V 73. min. po rohovom kope Zelenickéhoo hlavičkoval Oškrobaný nad bránu hostí. V 83. min. ukázal domácim fanúšikom Obžera, že je mužom na pravom mieste a výber voľného miesta je jeho veľmi silnou stránkou. Tentokrát si nabehol na center Zelenického a peknou hlavičkou zvýšil na konečných 3:1. Víťazstvom v tomto dôležitom stretnutí sa domáci futbalisti opäť o krôčik priblížili k vytúženému postupu do tretej ligy.

IGOR BELÁK

Holíč  - Kanianka 2:2 (0:1)

GÓLY: 54. Milota, 87. Macánek – 42. Líška, 64. Teslík.

ROZHODOVAL: Papuča, 100 divákov

HOLÍČ: Fučík Milota, Hrubša, Šustek, Vach, D. Slovík, Ličko, Lašák, T. Slovík, Guoth, Sasínek, tréner Vladimír Včelka.

KANIANKA: Jantoška - Kôstka, Svitek, Mokrý, Teslík, Babašta, Petráš, Gajdoš, Belanec, Líška, Baláž, tréner Igor Slezák.

Zápas mužstiev atakujúcich spodok tabuľky začal svižne hlavne z domácej strany, no bol to tlak len po šestnástku. V 14. min. po ruke hosťujúceho hráča dostali domáci šancu pokutového kopu, no brankár hostí Jantoška pokus Hrubšu vystihol a vyrazil. Dobre chytajúci brankár hostí likvidoval všetky pokusy domácich hráčov. Keď sa už schyľovalo k prestávke, zahrmelo od hostí. V 42. min. dal na 0:1 Líška. Po zmene strán mali domáci opäť viac z hry a ich snahu korunoval v 55. min. vyrovnávajúcim gólom Milota - 1:1. V 63. min. však udreli hostia znovu. Výbornú šancu Gajdoša Fučík zlikvidoval, no na následnú strelu Teslíka už nedočiahol - 1:2. V 85. min. mohli hostia svoje vedenie poistiť, no Baláž nastrelil iba brvno. To by však bolo pre domácich až príliš kruté. Bodovú spásu domácej Iskry zachránil Macánek svojim vyrovnávajúcim gólom na 2:2.

Ostatné zápasy: Partizánske - Chocholná-Vel. 5:1 (3:1), Častkovce – Šimonovany 4:1 (2:1), N. Dubnica – Tr. Teplice 2:4 (0:2), Jaslovské Bohunice – Domaniža 6:2 (2:0), Modranka – Boleráz 2:1 (0:0), Beluša – Tr. Stankovce 2:1 (1:0)

Samé prehry. Z bodu sa tešila iba Malá Čausa

V. LIGA SEVER

Bošany - Malá Čausa 0:0

ROZHODOVALA: Pavlačková, 100 divákov.

OFK: Sláma - Sroka (74. M. Karvay), Frank, Hodál, Tkáč, Kostolný, Mikloš (90. Halmo), Kapusta, Mišeje, Kubala, Januška.

TJ: Ondrejovič - Čampiš, Miro Krško, Borik, Pekár, Slaný, Stopka, Michal Krško (90. Ľahký), Ďurdina, Matiaška, Petráš.

Úroveň prvého polčasu poznačil prudký lejak, ktorý sťažoval hru oboch mužstiev. Hostia ovládli ihrisko, ale cez zhustenú obranu domácich sa nepresadzovali. V 6. min. Stupkova strela tesne minula bránku Slámu. V 21. min. ušiel po pravom krídle Mišeje, jeho strela z uhla presvišťala vedľa. O dve minúty Sláma vo výskoku neudržal loptu, následne Slaného strelu Kapusta vykopol z prázdnej brány. V 35. min. sa Mišeje dostal k odrazenej lopte, v nájazde na brankára volil lobovanú strelu, ktorá však bránu netrafila. V 39. min. pokus Mišejeho z 20-tich metrov bol neúspešný. V 46. min. lobovaná strela Michala Kršku len tesne minula bránu Slámu. V 52. min. Tkáčovu strelu z 15-tich metrov tečoval obranca hostí na roh. O dve minúty zabránil gólu Frank, ktorý vykopol Pekárov pokus z bránkovej čiary. V 54. min. mal gólovú šancu opäť domáci Mišeje, keď sa dostal až pred Ondrejoviča, ale zaváhal a strelu z ôsmich metrov tečoval Borik na rohový kop. V závere zápasu boli šance na oboch stranách, ale Tkáč, Mišeje, Sroka na jednej, či Stupka a Miro Krško v poslednej minúte na druhej, brankárov neprekonali.

JOZEF JANÍK

Tr. Turná – Cigeľ 5:0 (1:0)

GÓLY: P. Chorvát 2, M. Kováč, Hasenovič, vlastný (Halaška)

TR. TURNA: Belák – Jak. Kováč, Mat. Kováč, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Jambor, Mich. Kováč, Hrubý, Červeňan, Čahoj

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Orság, Mjartan, Madarász, Halaška, Š. Zaťko, Oboňa, Kamdem, Čertík, T. Zaťko

Domáci mali perfektný nástup, vysunuli Mateja Hrubého, ten predbehol všetko čo mal v ceste, zacentroval na Lukáša Červeňana, ale v poslednej chvíli stačil odkopnúť loptu hosťujúci obranca. V 10. min. sa po rohovom kope dostal k lopte Patrik Chorvát, pozrel sa kde stojí brankár a otvoril skóre pre domácich. Hneď v 11. min. pekná akcia domácich, ale brankár loptu chytil do rukavíc. Hostia zintenzívnili svoju hru, začali hrať viac dopredu, ale spoľahlivá domáca obrana všetko zametala ešte pred šestnástkou. Domáci podnikali sporadické útoky v podaní vysunutia Mateja Hrubého, ale napriek veľkým šanciam gól nepadol. V 31. min. Martin Chorvát poslal dlhý pas na Lukáša Červeňana, ten zacentroval Jakubovi Kováčovi, ale jeho technická strela išla mimo bránu. V 36. min. ďalekonosný pokus Michala Kováča chytil brankár a v 37. min. strela z otočky Jakuba Kováča skončila na tyčke. Volej hosťujúceho Mjartana v 41. min. bol iba slabým pokusom hostí prvom polčase.
Druhý polčas začal tak, ako prvý a už v 47. min. vysunuli Mateja Hrubého, brankár včas nevybehol, toho obišiel, ale prázdnu bránku netrafil a lopta sa odrazila od tyčky do poľa. V 51. min. priamy kop Mareka Madarasza letel nad bránu a hneď z protiútoku Matej Hrubý obehol všetko čo mu stálo v ceste, zacentroval na Lukáša Červeňana, ale toho vychytal brankár. Hneď z rohového kopu sa vyznamenal hosťujúci brankár, ktorý zasa pre zmenu chytil umiestnenú hlavičku Jakuba Kováča. O minútu už ale pri hlavičke Michala Kováča nemal šancu a dostal druhý gól. V 58. min. bol v šestnástke faulovaný Jakub Kováč a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Patrik Chorvát. Domáci neubrali zo svojej iniciatívy a v 63. min. zasa vysunuli Mateja Hrubého. Toho fauloval brankár v snahe zabrániť gólu a penaltu premenil Peter Hasenovič. V 65. min. unikol Matej Hrubý, ktorý mimochodom priam lietal po ihrisku, zacentroval pred bránu a hosťujúci Jozef Halaška si vrazil loptu do vlastnej siete. V 74. min. pokus Lukáša Strončeka nemal razanciu a na druhej strane strela Mareka Madarasza letela presne na Beláka. V 84. min. Lukáš Stronček prudko z uhla vystrelil a brankár iba vyrazil pred seba. V 88. min. mohol byť hrdinom i Peter Lapšanský, ktorý sa rútil sám na brankára, ale tomu brankár zachytil strelu.
Pekný a zaujímavý zápas, kde padli tri tyčky, boli dva pokutové kopy a videli sme i vlastný gól. Ale hlavné bolo to nasadenie domácich hráčov, ktorí zaslúžene zvíťazili.

VLADIMÍR CHUPÁČ

Streženice – Z. Kostoľany 7:1 (3:0)

GÓLY: 11., 57. a 73. Šprta, 37. a 49. Štrbák, 34. Marián Loduha, 87. E. Medňanský - 85. Kocmál.

ROZHODOVAL: Majcher, ŽK: Chrenko, Cmarko, 120 divákov.

STREŽENICE: Hrišo – Jozefovič, Ľ. Medňanský, Adamička, Filiač, Štrbák, Šesták, Leško, Šprta, Marián Loduha, E. Medňanský.

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Šurina, Michal Zvalo, Chrenko, Mokoš, Rybnický, Jakubis (Mrtvík), Tesarovič, Mojžiš (Kocmál), Cmarko, Liptaj

Zápas začal prevahou domácich a v 4. min. strelu E. Medňanského zrazila obrana na roh a v 11. min. Šprta dal prudkou strelou pod brvno prvý gól.  Tlak domácich pokračoval a v 34. min. po Leškovej prihrávke dal Marián Loduha druhý gól. Stredom ihriska unikol v 37. min. Štrbák a strelou k žrdi zvýšil na 3:0. Ten istý hráč sa v úvode druhého  polčasu pekne uvoľnil a technickým lobom v 49. min. prehodil Mareka Zvala – 4:0. Po rýchlej kontre z vlastnej polovice a spolupráci Jozefoviča so Štrbákom zvyšoval Šprta v 57. min. na 5:0. V 73. min Marián Loduha poslal loptu pred bránu a Šprta dosiahol hetrik – 6:0. Ďalšie šance domáci nevyužili a v 85. min. po rohu trafil Cmarko brvno a odrazenú loptu poslal do siete Kocmál – 6:1. Tri minúty pred koncom sa v šestnástke uvoľnil Šprta a po jeho prihrávke zavesil loptu pod brvno E. Medňanský – 7:1.

STANISLAV BALÁT

Horovce – Lehota pod Vt. 5:1 (3:1)

GÓLY: 20. a 87. Kebis, 29. a 30. Prekop, 64. Kuric – 36. Homoľa.

ROZHODOVAL: Mogyorósi, ŽK: Siekel, Jankula, Mišeje, Kralovič, ČK: 64. Šimko, 100 divákov.

HOROVCE: Rajník – Kuric, D. Barták, Svorada, Siekel, Kučo, G. Bortel (18. Kebis), Stratený, J. Barkáč (76. Chupáč), Prekop, Gašparek (70. Štefanec).

LEHOTA: Vavro – Belaň (78. Stupka), Mendel, Benko, Jankula, Šimko, Mišeje, Kralovič, Homoľa, Benčat, Cipov.

Domáci začali aktívne a v 2. min. mohol Prekop mohol otvoriť skóre, no šance sa zľakol. Hostia pohrozili strelami Homoľu a Kraľoviča. Skóre otvoril v 20. min. Kebis po prihrávke Strateného. O deväť minút po závare v obrane hostí zvyšoval na 2:0 Prekop a v 30. min. Prekop po úniku povedľa vybiehajúceho Vavra rozvlnil sieť – 3:0. Domáci sa uspokojili a v 36. min. projektil Benčata Rajník vyrazil, ale na Homoľovu dorážku bol krátky – 3:1. Prekop pred prestávkou prestrelil prázdnu bránu. Homoľovu strelu v 55. min. vyrazil Rajník na roh. V 64. min. Šimko nevhodne komentoval výkon rozhodcu a bol vylúčený. Z nepriameho kopu Kuric po priťuknutí od Strateného zvýšil na 4:1. Hostia sa snažili, ale Mendel a Kraľovič mierili vedľa. Skóre uzavrel v 87. min. po prihrávke Strateného Kebis.

MARIÁN PECUŠ

Uhrovec – D. Vestenice 3:1 (2:0)

GÓLY: 21. J. Bežo, 37. a 73. J. Malina – 49. M. Cagáň.

ROZHODOVAL: Flóriš, 100 divákov.

TJ TATRAN: Svidroň – M. Masarovič, Provazník, Zajac, Stano, Stuparič, Opáth (63. Varga), Malina, Bežo (78. Stránsky), A. Masarovič, Hrubý (86. Pavelek).

ŠK VEGUM: Beník – Baran (42. Struhár), Humaj, Šagát, Dvonč, Vážan, Zaťko, Cagáň, Krivosudský, Kolenčík (82. Zuzula), Havránek (70. Gramantík).

Hral sa jednostranný duel pre domácich, ktorí v zápase zahodili niekoľko vyložených šancí. Napriek tomu Uhrovec už do polčasu viedol dvojgólovým rozdielom. Po zmene strán obe mužstva pridali po góle a domáci zaslúžene vyhrali. Hostia môžu ďakovať brankárovi, že v Uhrovci inkasovali iba tri góly.

Ostatné zápasy: Podolie – Veľké Uherce 0:5 (0:4), Prečín – Ladce 6:1 (2:1), Myjava B – St. Turá 1:1 (0:0)

DORAST

IV. LIGA SZ

Ilava – Nováky 4:0 (3:0)

Borčice – D. Vestenice 5:0 (0:0)

N. Dubnica – N. Rudno 3:1 (1:1)

Ostatné zápasy: Beluša – Bošany 1:1 (1:1), Dolná Súča – Veľké Kostoľany 3:1 (1:0), Trenčianske Stankovce – Vrbové 2:5 (1:2), Plevník – Boleráz 3:2 (2:1), Holíč – Nemšová 3:3 (0:2).

Papradno – Kanianka 1:1 (0:0)

Gól: Špeťko

Ostatné zápasy: Prečín - Opatová n/V. 0:2, Domaniža - Šimonovany 11:0 (5:0), Dubodiel – Klát. N. Ves 2:6 (1:4), R. Borčin 2, M. Debnár, M. Zajíc, M. Hormuzache, A. Jovanovič. Tr. Turná - Častkovce 2:0, Košeca - Bošáca 4:1, Streženice - Chynorany 3:2 (1:2), M. Neubauer, D. Marko. Stará Turá - Drietoma  6:2.