LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Piata liga je pre tímy z hornej Nitry zatiaľ poriadne úspešná. Pozrite si kompletný prehľad zápasov.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)
SkryťVypnúť reklamu

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany – Podolie 2:1 (0:1)

GÓLY: 64. Liptaj, 88. Jarošinec – 43. vlastný

ROZHODOVAL: Hromádka, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Rybnický – Duda (51. Jarošinec), Výškrabka (61. Šurina), Sládok (45. Obžera), Hancko, Weiss, Kobes, Maslonka, Zaťko, Cmarko, Liptaj

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gúčik, R. Červeňanský, Bartek, Gajdošík, M. Červeňanský, Pyšný, Némethy, Toráč, Augustín

V Kostoľanoch bol začiatok zápasu slávnostný, keďže sa s registrovaných futbalom lúčil dlhoročný kapitán a opora domácich futbalistov Vladimír Duda. Aj touto cestou mu celá futbalová rodina Kostolian ďakuje a do jeho ďalšieho osobného života mu želá veľa úspechov a hlavne zdravie. Domáci od začiatku zápasu dominovali, ale na víťazstvo sa museli nadrieť aj napriek tomu, že si súper nevypracoval počas celého súboja ani jednu šancu. Už v 7. min. Zaťko ideálne uvoľnil Liptaja, ktorý obišiel aj brankára. Jeho strelu však vykopol z bránkovej čiary Červeňanský. O trinásť minút znova Liptaj sám pred brankárom neskóroval a ani následne vyrazenú loptu Duda neusmernil do brány. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo dve minúty pred prvým polčasom, keď po nešťastnom odkope si Kostoľanci dali vlastný gól. Na začiatku druhého polčasu v 60. min. sa predstavil tvrdou strelou do žrde Maslonka a odrazenú loptu Jarošinec kopol nad bránu hostí. O štyri minúty sa aj domáci dočkali gólu, keď prihrávku Kobesa do šestnástky súper neodvrátil a Liptaj z jedenástich metrov strelou pod brvno vyrovnal. Snaha Kostolancov o zvrátenie zápasu, aj keď im veľa akcií nevychádzalo, vyvrcholila minútu pred koncom zápasu, kedy najskôr Maslonka z dvadsiatich metrov opečiatkoval Palechovi brvno a následne odrazenú loptu zo šestnástich metrov Jarošinec tvrdou strelou premenil na vytúžený, ale zaslúžený víťazný gól .

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka – Bošany 4:1 (2:1)

GÓLY: 14. Gajdoš, 33. Boško, 64., 72. Petráš (prvý z 11m) – 27. Boháčik

ROZHODOVAL: Mokrý, 150 divákov

KANIANKA: Jantoška – Čampiš, Gajdoš, Kalina (53. Šnirc), Kôstka, A. Baláž, Petráš (76. Marko), Boško, L. Baláž, Pekár, Svitek (12. Pipíška)

BOŠANY: Bačík – Boháčik, Královič, Tkáč, Mikloš, Kapusta, Murko, Sák, Pirťan (57. Báleš), Guniš (46. Kalina), Beko

Po dvoch výhrach chcela Kanianka predĺžiť sériu víťazstiev, čo sa jej aj podarilo. Súperom jej bol večný rival z Bošian. V 7. min. krásnu strelu Gajdoša vyrazil ešte krajšie brankár hostí Bačík. V 14. min. sa už domáci ujali vedenia, keď Gajdoš prepálil gólmana hostí – 1:0. V 18. min. mal šancu domáci Petráš, ale lopta mu nesadla. V 27. min. hostia po priamom kope a následnom brvne dorážkou Boháčika vyrovnali na 1:1. Skončila sa tak nepriestrelnosť brankára Jantošku. V 30. min. opäť Gajdošova bomba skončila na tyčke. V 33. min. sa domáci opäť dočkali, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Boško – 2:1. V prvom dejstve predvádzali domáci napriek ťažkému terénu futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. V druhom polčase začali hostia sympaticky, ale udreli opäť domáci, keď faul na Andreja Baláža v 64. min. potrestal Petráš – 3:1. Po tomto momente sa hralo medzi šestnástkami a v 72. min. po centri Pipíšku upravil hlavou Petráš – 4:1. V Kanianke tak bolo vymaľované. O minútu mohli domáci pridať aj ďalší gól, keď Gajdoš povodil brankára aj obrancu. Tí ani nevedeli, odkiaľ prišli. Peknej akcii chýbal len gól do prázdnej brány. V 86. min. vystrelil nepresne hosťujúci kapitán, a tak skóre bojovného zápasu zostalo nezmenené.

MARTIN PIPÍŠKA

Plevník-Drienové – Cigeľ 0:1 (0:1)

GÓL: 13. Madarász.

ROZHODOVAL: Žember, ŽK: Butko, Kušnier – Gregor, Madarász, Š. Zaťko, Orság, ČK: 80. Kušnier, 90. Hrubo – 80. Orság, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – I. Čižmárik, Butko, Hrubo, Martin Zelenák, Pajger, A. Buday, P. Ďurkech (72. T. Ďurkech), Dodek, Kušnier, Michal Buday.

CÍGEĽ: Gregor – Ďuriš, Lazár, Slaný, Halaška, Madarász, T. Zaťko, Š. Zaťko, Orság, Katrena, Michalovič (71. Krausko).

V priemernom zápase na klzkom teréne mal prvú šancu v 5. min. domáci Michal Buday, ale po sóle a kľučke na brankára prestrelil bránu. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 13. min., keď Madarász z priameho kopu prekvapil Jozefa Bednára. Potom sa hral medzišestnástkový futbal, hostia pozorne bránili a domácich do čistej šance nepúšťali. V druhom polčase nastúpili domáci so snahou minimálne vyrovnať. Uzamkli hostí na ich polovici, ktorí iba občas vyrazili do ojedinelého brejku, no bez zakončenia. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 70. min. Kušnier, ale po nájazde Gregor jeho strelu vyrazil. Desať minút pred koncom za vzájomné fauly boli po druhej žltej karte vylúčení domáci Kušnier a hosťujúci Orság. Plevník tlačil, no pozorne brániaci súper odolával. V 90. min. unikajúceho hráča hostí zastavil nedovolene Hrubo a aj on uvidel červenú kartu.

(KR)

Ostatné zápasy: St. Turá – Horovce 1:0 (0:0), Tr. Turná – Chocholná-Vel. 1:2 (0:1), Ladce – Opatová 1:2 (0:0), Streženice – Brvnište 0:0, V. Uherce - Uhrovec 2:2 (1:2)