facebook twitter

Miloš Krško zakotvil v Ludaniciach, futbal bude hrať popri zamestnaní

Bývalý slovenský olympionik zo Sydney minimálne na pol roka vypadol z kolotoča profesionálneho futbalu. Svoj návrat však nevylučuje.

PRIEVIDZA. Miloš Krško patrí k najznámejším futbalistom nášho regiónu. Odchovanec prievidzského futbalu si dobré meno „urobil" nielen ako hráč najvyššej slovenskej súťaže, ale aj ako legionár a slovenský reprezentant. Mnohí si ho pamätajú najmä ako účastníka futbalového turnaja na olympijských hrách v Sydney. Z tridsaťročného ostrieľaného profíka sa nedávno prekvapujúco stal futbalista, ktorý bude nastupovať na zápasy v regionálnej súťaži len popri zamestnaní. O tejto zmene, pôsobení v Gruzínsku, skúške v Poľsku, i ďalších témach sme sa s ním porozprávali.

Miloš, koncom novembra vám vypršal kontrakt v Gruzínsku, tri roky ste pôsobili v drese Dinama Tbilisi. Vraj ste dostali ponuku na predĺženie spolupráce. Nebol už z vašej strany záujem pokračovať v klube?

- Ponuka síce bola, no klub mi predostrel horšie podmienky, ako som mal. Funkcionári mi nechceli preplácať ani letenky na príležitostné cesty domov. Jednoducho ponuka, ktorú som dostal, nebola pre mňa výhodná. Zavážil samozrejme aj fakt, že Tbilisi je vzdialené tritisíc kilometrov od môjho domova.

Ako hodnotíte vaše účinkovanie v Gruzínsku. Neľutujete, že ste išli do tejto krajiny, v ktorej ste zažili aj vojnový konflikt?

- Nie neľutujem. Z futbalového hľadiska to bol dobrý krok, dvakrát sme s Dinamom skončili v lige druhí, raz sme boli majstri. Okrem toho sme vyhrali pohár, superpohár, stal som sa v jednom ročníku najlepším obrancom ligy. Určite budú prevažovať na Gruzínsko príjemné spomienky.

Vaším novým pôsobiskom mal byť klub Odra Wodzislaw. Vás príchod do tímu najvyššej poľskej súťaže vyzeral nádejne, no napokon ste odtiaľ odišli. Nedohodli ste sa na podmienkach?

- V Poľsku som bol na skúške dva týždne a všetko naozaj vyzeralo nádejne. Cítil som sa dobre aj po kondičnej stránke, keďže som absolvoval tvrdú zimnú prípravu v Prievidzi. Boli sme dokonca dohodnutí na podmienkach, ako aj na tom, že podpíšem zmluvu na pol roka, s ročnou opciou. Po dvoch týždňoch sa však tréner vyjadril, že ma nechce, že si doniesol vlastných hráčov. A že na post, na ktorom som mal nastupovať, už nikoho nehľadajú. Zostal som nemilo prekvapený, necelý týždeň pred koncom prestupového obdobia som zostal bez klubu.

Čo nasledovalo?

- Vrátil som sa do Prievidze a skúšal som si narýchlo ešte niečo nájsť. Ozvali sa mi z Nitry a Mostu, no ponuky neboli pre mňa veľmi zaujímavé. Nieže by som bol náročný, no kluby zrejme chceli vyťažiť zo situácie, v ktorej som sa ocitol. Dostal som znovu ponuku aj z Dinama Tbilisi, no s ešte horšími podmienkami. Povedal som, že nie, že radšej zostanem na Slovensku. Vhod mi tak prišla ponuka od Stanislava Svorada. Majiteľ Ludaníc mi dal možnosť hrávať v jeho tíme a taktiež pracovať v jeho firme. Stal som sa tak stavbyvedúcim. Robím v odbore, ktorý som vyštudoval, postupne tak oprašujem vedomosti, ktoré som zbieral počas štúdia.

Bolo to pre vás ťažké rozhodnutie, opustiť svet profesionálneho futbalu?

- Ani nie. Bolo mi jasné, že donekonečna futbalistom byť nemôžem. Možno by prišiel koniec o pol roka, možno o rok, možno o tri. Takto mám možnosť si vyskúšať aj inú prácu. Navyše kapitolu profesionálneho futbalu som ešte neuzavrel. Som dohodnutý s majiteľom Ludaníc, že po pol roku uvidíme, čo bude ďalej. Všetko bude závisieť od situácie na prestupovom trhu. Ak dostanem dobrú ponuku, je pravdepodobné, že odídem. Ak nie, som viac-menej rozhodnutý s futbalom na vrcholovej úrovni skončiť a budem ho hrávať už len popri zamestnaní.

Nemyslíte si, že sa v tretej lige tak trochu "zakopete"? Nebude o vás veľmi počuť, zaujímavých ponúk tak možno nebude veľa.

- Samozrejme, zvažoval som aj tento fakt. Hovoril som so známym manažérom a povedal mi, že v situácii, aká sa naskytla, je lepšie hrať niekde, ako vôbec nehrať, alebo ísť niekam inde a sedieť na lavičke. Či bolo správnym krokom ísť do Ludaníc, sa definitívne ukáže až v lete. No myslím si, že zápasy v tretej lige mi môžu po mojom predchádzajúcom zranení len pomôcť dobre sa rozohrať a dostať sa do formy. Ludanice pôsobia v tretej lige, no ja budem do zápasov nastupovať zodpovedne, ako by to bola najvyššia súťaž. Môj nový tím má kvalitný káder, ambíciou je hrať o špicu tabuľky, ak sa bude dať, tak aj o postup. Čakajú nás viaceré náročné zápasy. Osobne sa na pôsobenie v novom tíme teším.

Hovorí sa, že ste dokonca zvažovali aj pôsobenie v najnižšej okresnej súťaži v drese Bojníc. Môžete to potvrdiť?

- Áno, je to pravda, hovoril som o tejto možnosti s manažérom Bojníc Andrejom Brzáčom. Povedal som, že pokiaľ by som nič iné nemal, že popri zamestnaní by som mohol na jar vypomôcť Bojniciam. Mám tam veľa priateľov, poznám tam všetkých ľudí, od hospodára až po posledného hráča. Podstatné pre mňa bolo opäť získať hernú prax.

Čo prvoligová Prievidza. Prišla ponuka aj z tohto klubu?

- Žiadna konkrétna ponuka neprišla. FK Mesto sa momentálne nachádza v zložitej situácii, najmä pre nedostatok financií. Na skúške v klube bolo viacero hráčov z iných klubov. Hoci výkonnostne presvedčili, museli odísť, keďže nebolo peňazí. Ja som taktiež išiel svojou cestou, nemohol som čakať, ako sa bude vyvíjať situácia v prievidzskom futbale.

Neprehliadnite tiež

Deti môžu netradične osláviť MDD. Čo ich čaká na zámku a v zoologickej záhrade?

Svoju úlohu na zámku zohrajú dobové kostýmy, ale aj staré zabudnuté kufríky. Malí návštevníci budú mať tiež zaujímavého sprievodcu. 

Posvätné miesto sprejerov. Celý rok sa ho nikto nedotkol

Prievidzská radnica je pripravená spolupracovať so sprejermi pri skrášľovaní mesta. S iniciatívou však musia prísť sami. 

Pánske domy z regiónu priniesli študentke úspech

Simona Rendeková sa vo svojej práci venovala hradom, kúriám a špeciálne kaštieľu v Čereňanoch.

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTARE.SME.SK

Patríme do druhej hokejovej ligy, priznajme si to konečne

Sklamanie z nášho vystúpenia v Ostrave nie je namieste. Naši hokejisti dopadli tak ako aj po iné roky.

KOSICE.KORZAR.SME.SK

Pozrite si krásy východu, ktoré chceme zapísať do UNESCA

Prinášame zoznam jedinečných lokalít východného Slovenska, ktoré sú navrhnuté na zápis do UNESCA.

ZENA.SME.SK

Sexuologička Danica Caisová: Muži strácajú chuť na sex

Máločo je také opradené mýtmi a tajomstvami ako sexualita. Hovoriť o nej otvorene, prirodzene a tak, aby tomu všetci rozumeli, je pre ňu veľká výzva.

WWW.SME.SK

Mäso z čias socializmu by dnes už nikto nekúpil

Zhruba 13 až 15 percent zvierat zo socialistických družstiev museli sanitne usmrtiť, lebo neboli zdravé. Mäso z nich sa používalo zväčša do mäsových výrobkov.

Miloš Krško sa zúčastnil ako hosť na nedávnom oceňovaní najúspešnejších športovcov Prievidzského okresu.

Zdroj: BRANISLAV BUCÁK


 1. Motorkár zrazil chodkyňu, policajti hľadajú svedkov 1619
 2. Starosta s veľkým srdcom: Tridsiatim psom dal šancu na nový život 1108
 3. Hasiči, policajti a záchranári sa stretnú na prievidzskom letisku 768
 4. Historický úspech zaznamenali gymnastky z Handlovej 611
 5. Posvätné miesto sprejerov. Celý rok sa ho nikto nedotkol 440
 6. Pánske domy z regiónu priniesli študentke úspech 233
 7. Majú pozývať a nie odpudzovať. Plagátovacie plochy čaká zmena 226
 8. Na mieste, kde vypukol požiar, sa údajne predtým hrali deti 196
 9. Ligový futbal: Baníci opäť bližšie k postupu. V šlágri zdolali Bánovce 153
 10. Vodiči čakajú márne. Poškodená cesta mala byť opravená už vlani 148
 1. Motorkár zrazil chodkyňu, policajti hľadajú svedkov 1619
 2. Prievidza sa rada zabáva na dovezenej kultúre. Čo bude tento rok najväčšími ťahákmi? 1533
 3. Vodiči čakajú márne. Poškodená cesta mala byť opravená už vlani 1515
 4. Muži, s ktorými sa život nemaznal, našli šťastie v montovanom domčeku 1414
 5. Starosta s veľkým srdcom: Tridsiatim psom dal šancu na nový život 1108
 6. Hľadáte si prácu? Inšpirujte sa aktuálnou ponukou zamestnávateľov 1080
 7. V Prievidzi sa strieľalo ako za vojny. Mestský park sa hemžil patrizánmi aj nacistami 1037
 8. Na mieste, kde vypukol požiar, sa údajne predtým hrali deti 802
 9. Hasiči, policajti a záchranári sa stretnú na prievidzskom letisku 768
 10. Historický úspech zaznamenali gymnastky z Handlovej 643
 1. Nahý Prosič pobúril Prievidžanov. Pred verejnosťou sa musel schovať 4700
 2. Hasiči mali po búrkach plné ruky práce. Vieme, kde zasahovali 2965
 3. Najviac divákov v Eurovia SBL chodilo na zápasy Prievidze 2938
 4. V Prievidzi sa strieľalo ako za vojny. Mestský park sa hemžil patrizánmi aj nacistami 2676
 5. Pozrite sa, čo zostalo po stánkoch, ktoré špatili centrum Prievidze 2436
 6. Alarmujúce čísla: Za päť dni chytili policajti troch opitých vodičov 2081
 7. Duchovia a strašidlá prilákali na bojnický zámok vyše 23 500 ľudí 1950
 8. Dieťa zostalo uväznené v aute, v ktorom nebezpečne stúpala teplota 1935
 9. Motorkár zrazil chodkyňu, policajti hľadajú svedkov 1619
 10. V mestskom parku bude rekonštrukcia bojov 1565