Priam neuveriteľné veci. Basketbalisti Handlovej bojovali zas v predĺžení

Tak toto sa len tak nevidí. Handlovčania išli na pôde bratislavskej Karlovky už po piatykrát v sezóne do predĺženia.

(Zdroj: archív - Peter Jaško)

HANDLOVÁ. V napínavom zápase hráči MBK potvrdili, že v nadstavenom čase sa im darí. V hlavnom meste po dvojnásobnej porcii piatich minút vyhrali 91:88.

EUROVIA SBL

26. kolo:

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Handlová 88:91 pp (27:17, 19:18, 11:16, 14:20 - 12:12, 5:8)

Karlovka: Brliť, Hlivák a Podhorský po 12, Kožár 11, Židzik 4 (Doležaj 25, Bečarik 5, Stránsky 4, Lehman 3, Hašan 0)

Handlová: Sedmák 22, Miloševič 16, Stria 12, Gudžič 6, Stojanov 3 (Zejak 16, Despotovič 10, Božovič 6, Haviar 0)

TH: 21/12 - 26/17, Fauly: 24 - 22, Trojky: 10 - 8, Rozhodovali: Ženiš, Margala, Hudec

V úvode sa hral pomerne vyrovnaný zápas, no záver prvej štvrtiny Handlovčania vôbec nezvládli a prehrávali o desať bodov – 27:17. Aj v druhej časti si domáci udržiavali pohodlné vedenia a do šatní sa išlo za stavu 46:35. Po prestávke prišli Handlovčania ako vymenení a postupne ukrajovali z manka. Pred poslednou desaťminútovkou bol stav 57:51. Päť minút pred koncom to bolo o osem bodov pre Karlovku – 66:58, no záver vyšiel basketbalistom z hornej Nitry lepšie. V samom závere dokonca chvíľu vyhrávali, no remízu musel dvanásť sekúnd pred koncom zachraňovať Sedmák - 71:71. V prvej porcii predĺženia mali bližšie k výhre domáci, no Handlovčania opäť famózne v samom závere vyrovnali a zápas pokračoval ďalej. Aby toho nebolo málo, mohli dokonca vyhrať, no sekundu pred koncom premenil Zejak z dvoch trestných hodov len jeden. Trestné hody zahadzovali v predĺžení aj domáci, čo Handlovčania nakoniec využili a napínavé stretnutie vyhrali 91:88. Basketbalisti Handlovej boli v tomto zápase viackrát blízko prehry, no priam neuveriteľným spôsobom v hlavnom meste zvíťazili.

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): „Bol to vyrovnaný zápas, bojovali oba tímy. Chýbala nám útočná sila Dalibora Hliváka, ktorý nedohral pre zranenie z prvého polčasu a verím, že to nebude nič vážne. Vyhral zrejme ten šťastnejší tím, ale verím, že nás to nepoloží a podáme minimálne takýto výkon, ak nie lepší, proti Lučencu.“

Daniel Stránsky (hráč Karlovky): „Ani v poslednom stretnutí s Handlovou a ani tentokrát nám žiaľ nevyšlo predĺženie. Mrzia nás maličké chyby z riadneho hracieho času, pre ktoré nás hostia dobehli a dostali zápas do predĺženia. Škoda, že sme nevyužili, že sme boli oddýchnutejší. My sme chceli súpera predčiť lepšou kondičkou, no napokon uspeli skúsenosti Handlovej.“

Marko Cvetkovič (tréner Handlovej): „Bol to šialený zápas, ktorý rozhodlo až druhé predĺženie. Ja mám ozaj rád, akým štýlom hry sa Karlovka prezentuje, sú to talentovaní mladí chalani a spolu s trénermi tu robia skvelú robotu. Aj oni si zaslúžili vyhrať, rovnako ako naposledy, keď hrali u nás v Handlovej. Opäť uspel šťastnejší tím, zrejme rozhodli aj skúsenosti. Chcem pogratulovať aj svojim chlapcom, ktorí zabojovali po tom ako sa vrátili do zostavy po zraneniach, alebo z chorobách.“

Peter Sedmák (hráč Handlovej): „Takmer celý zápas sme prehrávali, no v závere sme mali aj šťastie. Chvíľu to vyzeralo tak, že záverečná strela pôjde dnu, ale našťastie nepadla. Treba dať kredit chalanom z Karlovky, lebo hrali veľmi dobre. Bola to veľmi dôležitá výhra aj z pohľadu na blížiace sa play-off. Chceli sme nadviazať na úspechy s Interom a Prievidzou a napokon sa to podarilo. Čakajú nás ale ďalšie dôležité zápasy. My sa musíme poučiť a začať zápasy vonku lepšie ako tento raz.“

Ostatné zápasy: Svit – Košice 79:94, S. N. Ves – Inter Bratislava 92:86, Nitra – Levice 73:98

11.Nitra 23 2 0 1 20 1586:2130 25

Program 27. kola (21.1. o 18:00): Lučenec – Karlovka, BC PRIEVIDZA – Nitra, Inter Bratislava – Komárno, Košice – S. N. Ves, MBK HANDLOVÁ – Svit