facebook twitter

Veľké prekvapenie sa zrodilo v Handlovej

V 39. kole Eurovia SBL mali basketbalisti Prievidze voľno, no Handlovčania hostili doma Spišskú Novú Ves.

(Zdroj: archív - TASR)

HANDLOVÁ. A zrodilo sa veľké prekvapenie, keď zverenci trénera Cvetkoviča prehrali v pomere 72:83.

EUROVIA SBL

39. kolo:

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 82:93 (17:24, 23:21, 20:26, 22:22)

Handlová: Sedmák 33, Miloševič 14, Stojanov 9, Haviar 8, Gudžič 2 (Pejovič 8, Novysedlák 6, Božovič 2, Mátych 0)

Spišská Nová Ves: Henry 22, Šolevič 17, Krajňák 13, Antoni 11, Juríček 2 (Lenárt 12, Marshall 10, Majerčák 6, Kobulnický a Osvald 0)

TH: 26/20 - 23/17, Fauly: 21 - 23, Trojky: 8 - 4, Rozhodovali: Pipíška, Matejčík, Bartoš

Povedali po zápase:

Ladislav Stojanov (hráč Handlovej): „Tento zápas sa zhŕňa veľmi ťažko. Nemôžeme však k zápasu pristupovať bez hráčov ako Stamenkovič, Zejak, Stria. Gudzič sa vrátil po zranení, nie sme kompletní. Zápas sme chceli vyhrať, keďže sa bijeme o čo najlepšie postavenie pred play-off. Neviem či sme súpera podcenili, ale psychicky sme padli na dno a už sme sa nevedeli dostať hore.“

Miroslav Mátych (hráč Handlovej): „Nemám sa ako k zápasu vyjadriť.“

Erich Korfanta (tréner Spišskej Novej Vsi): „Vedeli sme, že Handlová je dosť oslabená a má problémy so zdravotným stavom hráčov. Napriek tomu my nie sme družstvo, ktoré môže niekoho podceniť. Chceli sme tu zvíťaziť, a tak sme k tomu aj pristúpili. Začali sme veľmi dobre, išli sme až do desaťbodového vedenia, ale mám pocit, že nám to skôr uškodilo ako pomohlo. V tretej štvrtine sme začali trošku trápiť, keď súper otočil zápas. Chvalabohu sme to zvládli a kontrolovali sme celý druhý polčas. Môžem chlapcom za predvedený výkon poďakovať, som rád, že sme zvíťazili a tešíme sa na ďalší zápas.“

Aleksa Šolevič (hráč Spišskej Novej Vsi): „Myslím si, že po poslednom zápase s Košicami sme hrali rovnako dobre, rýchlo a myslím si, že toto víťazstvo sme si zaslúžili. Ďakujem Handlovej za dobrý zápas a nech sa im darí v play-off.“

Ostatné zápasy: Svit – Karlovka Bratislava 79:70, Košice – Komárno 84:73, Inter Bratislava – Nitra 115:57, Lučenec – Levice 78:91

11.Nitra 35 3 32 2363:3260 37

Program 40. kola (15.3. o 18:00): Karlovka Bratislava – Levice (19:00), Lučenec – BC PRIEVIDZA, Nitra – Košice, Komárno – MBK HANDLOVÁ, S. N. Ves – Svit

Ďalšie články z témy Basketbal

1. Na ten zápas by najradšej zabudol. Koš má najväčšieho futbalového smoliara všetkých čias 8 654
  2. Podivný komentár k dedinskému zápasu. Hanbiť by sa nemusel ani Laco Borbély 1 723