OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame tradičný prehľad zo všetkých zápasov súťaží OblFZ Prievidza.

Veľký šláger v Nedožeroch-Brezanoch vyhrali domáci.Veľký šláger v Nedožeroch-Brezanoch vyhrali domáci. (Zdroj: Marek Bránik)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

22. kolo:

Dolné Vestenice - Nitrianske Pravno 3:1 (2:1)

GÓLY: 7., 14. Šamko – 30. Češek

ROZHODOVAL: Kluka, 150 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Masarovič, Kermiet, Macega, Jurkovič, Malina, Hrošovský, Krivosudský, Šamko, Kolenčík (76. Bakoš), Tadial (78. Bruška)

NITR. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Hancko, Kaman (83. ČK), Češek (78. Roháč), Valentín (69. Jamrich), Chupek, Vetrák (69. Pavlíček), Dekan, Haluš, Luščák

V bláznivom aprílovom počasí, keď sa doslova striedali slnečné chvíľky s dažďom, sa na pôde Dolných Vesteníc predstavili hráči Nitrianskeho Pravna. Domáci hráči neokúsili chuť víťazstva už tri zápasy a práve teraz plánovali túto menšiu sériu prelomiť. Svoj cieľ začali napĺňať hneď od začiatku zápasu. V 7. min. Miroslav Hrošovský poslal do šance Mária Šamka a ten otvoril skóre. Ďalších sedem minút potreboval strelec prvého gólu na to, aby opäť rozvlnil sieť za brankárom hostí. Znova uspela jeho prízemná strela. Hostia dokázali znížiť v 30. minúte. Po spolupráci dvojice Haluš - Češek sa presadil druhý menovaný. Druhé dejstvo malo podobný obraz ako to prvé. Domáci hráči boli častejšie pri lopte a ovládali stred poľa. Po hodine hry dokonca pridali tretí gól. Z individuálnych zručností Šimona Tadiala profitoval Jozef Kolenčík, ktorý si počkal na prihrávku a prekonal Štálnika. Zvyšok zápasu už domáce mužstvo ukontrolovalo. Vesteničiari doma body tentokrát nepustili a zvíťazili - 3:1.

SAMUEL ĎURIŠ

FC Baník Handlová - Lehota pod Vt. 0:1 (0:1)

GÓL: 28. Hubočan

ROZHODOVAL: Černák, 50 divákov

FC BANÍK HANDLOVÁ: Kováčik – Uríček, Mário Smidka, Kečkeš, Martin Smidka (15. Šarlej – 78. Brzáč), Ondrejka, Piroška, Spevár, Rendek, Maruniak, Kozárik

LEHOTA POD VT.: Jurenka – Jankula, Chrenko (64. Kráľ), Benko, Hubočan, Frank, Šimko, Michalík (54. Zaťko), Lučan, Benčat, Čepko (80. Cipov)

V Handlovej sa za daždivého a typicky aprílového počasia od prvej minúty hral rýchly, dynamický a zaujímavý futbal. V úvodných minútach sa v „baníckom“ derby k nebezpečným streleckým pokusom dostali skôr domáci futbalisti. V 2. min. pokus Pirošku, spoza pokutového územia smerujúci do ľavého horného rohu brány, vyrazil hosťujúci brankár Jurenka do bezpečia. V 4. min. po nedorozumení hosťujúcich obrancov strelecký pokus Martina Smidku smerujúci do pravého dolného kúta bránky hostí fantasticky vytlačil brankár Jurenka na rohový kop. V 7. min. po prvýkrát pohrozili i hosťujúci futbalisti, po dlhom výkope sa po pravej strane uvoľnil Benčát a jeho strelecký pokus z rohu malého pokutového územia vyrazil domáci brankár Kováčik na rohový kop. V 18. min. po priamom kope Kečkeša hlavičkoval Spevár nad bránu hostí. V 22. min. po rohovom kope Smidku hlavičku Kečkeša kryl Jurenka. V 28. min. hosťujúci Chrenko z ľavej strany prudkým centrom našiel Hubočana, ktorý z rohu pokutového územia trafil krížnou strelou presne k žrdi ľavý dolný roh domácej brány – 0:1. V 49. min. po peknom úniku Hubočana sa snažil presadiť zblízka Benčat, ale ani na dvakrát neprekonal Kováčika. Domáci futbalisti pomaly zvýšili obrátky a hosťujúca obrana a brankár Jurenka museli byť stále v strehu. Brankár Jurenka niekoľkokrát potvrdil svoje kvality pri centrovaných loptách domácich. V 51. min. po rohovom kope Smidku hlavičkoval Spevár len do stredu brány hostí, brankár Jurenka loptu bezpečne chytil. V 54. min. nebezpečný center Kečkeša v poslednej chvíli odvrátil hosťujúci Benko pred Spevárom na rohový kop. V 63. min. po peknej individuálnej akcii Rendek prihral Martinovi Smidkovi a jeho strelecký pokus spoza pokutového územia chytil Jurenka. V 80. min. po akcii domácich po osi Uríček - Rendek strelecký pokus Pirošku letel nad bránu. V 85. min. priamy kop hosťujúceho Kráľa z 25-tich metrov bezpečne chytil brankár Kováčik. V 90. min. po prihrávke Uríčeka strelecký pokus Brzáča letel nad bránu hostí. Domáci i v tomto stretnutí potvrdili, že v strede hracej plochy vedia hrať pekný kombinačný futbal, avšak koncovka v jarnej časti je ich veľkou slabinou. Citeľne im pre chorobu chýbal kapitán Bilčík. Hostia po strelení vedúceho gólu vedeli umne podržať loptu a potvrdili, že majú veľmi skúsené a ostrieľané mužstvo. Stretnutiu vysokej úrovne by určite najviac svedčal nerozhodný výsledok.

IGOR BELÁK

Veľké Bielice - Diviacka Nová Ves 3:0 (0:0)

GÓLY: 63. Olach, 75. Kišac, 87. Súfovský

ROZHODOVAL: Šugra, 100 divákov

D. N. VES: Mišiak – Uhlár, Koššo, Šimurda (13. ČK), Jankeje, Vavro (64. Lupták), Hagara, Havránek, Géczy, Šlabjar, Sobota

Domáci mali po celý zápas miernu prevahu, ale gólovo sa dokázali presadiť až po zmene strán. V závere zápasu hosťom už akoby dochádzali sily a domáci tromi gólmi zaslúžene doma vyhrali.

Malá Hradná - Kamenec pod Vt. 4:1 (1:0)

GÓLY: 25., 45., 55., 72. Bros – 82. Marek Nechala

ROZHODOVAL: Janík, 115 divákov

KAMENEC POD VT.: Jánoška – Ďurta, Kováčik, Remiš (46. Hudec), Ciminga, Hrehuš (66. Plachý), Lukáč, Sluka, Pisár, Gabriel (76. Ma. Nechala), Mi. Nechala

Domáci konečne podali taký výkon, aký sa od nich očakáva. Zápas vyšiel najmä štvorgólovému strelcovi Brosovi. Hostia skorigovali konečný výsledok v samotnom závere.

Skačany - Nitrianske Sučany 0:0

ROZHODOVAL: Paulovič, 300 divákov

NITR. SUČANY: Petrišák – Sluka, Halaška, Čertek, Bútora (71. Pánis), A. Vlnka (65. L. Vlnka), Fodor, Marek Miklaš, Petráš, Čičmanec, Kaňa ( 84. Matúš Miklaš)

Vo vyrovnanom zápase mali domáci miernu prevahu, ale ani jedno mužstvo sa nedokázalo gólovo presadiť.

Nitrianske Rudno – Rud. Lehota 1:2 (1:2)

GÓLY: 44. Chudý – 5. Blaho, 21. Caňo

ROZHODOVAL: Bebjak, 250 divákov

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Cibulka, Chudý, J. Kohút, Kuric, B. Škraban, Drobec, Bárta, M. Škraban (81. Hlinka)

RUD. LEHOTA: Samardžia – Balucha, A. Belanec, A. Harag (82. Škraban), M. Belanec, Cebák, Petráš, Šimo, Caňo, Furka (52. ČK), Blaho (70. M. Harag)

V susedskom derby sa vedenia ujali hostia rýchlym gólom, keď sa v 5. min. presadil Branislav Blaho. V 21. min. bol rozdiel skóre už dvojgólový, keď hostia udreli druhýkrát. Gólom do šatne znížil stav Miroslav Chudý. Domáci v druhom polčase presilovku nevyužili, a tak si tri body odniesli hostia z Rudnianskej Lehoty.

JOZEF BARBORKA

Malá Čausa – Sebedražie 0:5 (0:4)

GÓLY: 7., 28. Píš, 14., 37. Špeťko, 78. P. Kolodzej

ROZHODOVAL: Bezák, 125 divákov

MALÁ ČAUSA: Obert (60.) – Rendek, Krško, J. Dolog ml., Borik, Richter, E. Kovalčík, F. Kovalčík, J. Dolog st., Chlpek (41.), Kramár

SEBEDRAŽIE: Varhaník – M. Kolodzej (82. Tomaško), P. Kolodzej, Brindza, J. Švolík (57. Macháč), Hurtiš (67. Oboňa), Šlosár, Píš, Habalčík, Špeťko, Búry (62. M. Švolík)

Hostia jasne ovládli hru a v priebehu prvého polčasu sa ujali vedenia štvorgólovým rozdielom. Postupne sa po dvakrát zapísali Jozef Píš a Matej Špeťko. Domáci raz pohrozili Dologom ml., no jeho prudká hlavička mierila nad Varhaníkovu bránu. V druhom polčase sa na domácej strane zranili dvaja hráči, brankár Obert a záložník Chlpek. Domáci dohrávali deviati, no na ich hre to ale nebolo poznať, bojovali, snažili sa niečo urobiť s nepriaznivým skóre, no to sa im už nepodarilo. V 78. min. dal piaty gól hostí Pavel Kolodzej a bolo vymaľované.

20. kolo:

Čereňany - Opatovce nad Nitrou 0:2 (0:0)

GÓLY: 61. Kohút, 77. Petreje

ROZHODOVAL: Vážny, 100 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Pavlov, Mihálik, Ďurík, Pečeň, Brida, L. Holdoš, M. Holdoš (66. Kobes), Jánošík (55. Kučerka), Slaný

OPATOVCE: Čičmanec – Hulini, Šimurka, Krčík, Teslík, Meliško (86. Hollý), Borko (84. Šimurka), Petreje, Fitzel, Hulini, Klinec (46. Kohút)

V zápase, v ktorom sa stretli mužstvá z opačných koncov tabuľky, sa odohral futbal solídnej úrovne. Úvod patril domácim, ktorí zahodili viacero šancí vrátane penalty. Postupne sa začala hra vyrovnávať a šance si začali vypracovávať aj hostia, no do šatní sa šlo za bezgólového stavu. Druhý polčas sa odohrával za hustého dažďa, čo viac vyhovovalo hosťom, ktorí mali viac z hry a dokázali streliť dva góly.

LUKÁŠ HOLDOŠ

Hradec – Bystričany 1:2 (1:1)

GÓLY: 44. Mečiar – 4. Hrádel, 61. Nechala

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

HRADEC: Čičmanec – Farkaš, Laluha (28. Čičmanec), Krško, Šnirc, Novotný, Kaniansky, J. Briatka, Pekár (70. P. Briatka), Mečiar, Mokrý

BYSTRIČANY: Sokolík – Tóth, Obžera, Tesarovič (82. Krajčovič), Zvalo, Mojžiš, Bielik (75. Gaži), Lehotkai, Hrádel, Nechala (90. Vrbovský), Slúka

V nepriaznivom počasí odohrali domáci smolný zápas. Mali množstvo šancí, no premenili len jednu. Hradec si za predvedenú hru minimálne bod zaslúžil.

JOZEF JAŠKO

Poruba – Oslany 2:1 (0:1)

GÓLY: 48. Burza, 80. Gaman – 4. Koryťák

ROZHODOVAL: Caňo, 120 divákov

PORUBA: Rybár – Mi. Čavojský (46. Gaman), Lacko, Valach, Ma. Čavojský, Šnirc, Rusnok, A. Škultéty (46. Mihálka), F. Čavojský (46. Burza), K. Škultéty, Kozák

OSLANY: Mucha – Tadial, Volf (81. Sagan), T. Štálnik, R. Štálnik, Ra. Oršula, Ri. Oršula (66. Dorník), Baláška, Richter, Košian (83. ČK), Koryťák (72. N Oršula)

V stretnutí v žiadnom prípade nečakalo divákov futbalové brieždenie. Práve naopak, hojná účasť aj v nepriaznivom počasí zažila futbalovú rozkoš. Možno konštatovať, že išlo o krásnu konkurenciu týchto dvoch sedemligových primátov. Už v 4. min. prvého polčasu po vertikálnej diagonále ľavého záložníka Oslian poslal loptu za Rybárov chrbát hlavou B. Koryťák. Po strelení úvodného gólu bola priestorová orientácia futbalových manévrov oboch tímov geniálna. Po prestávke mužstvo Poruby pridalo v hernej aktivite, čo pretavil M. Burza do vyrovnávajúceho gólu. Obrana Poruby dokázala absorbovať ofenzívny tlak Oslian, ba práve naopak, dokázala skórovať prostredníctvom útočných hryzadiel, konkrétne hráča M. Gamana, ktorý chladnokrvne so svojim útočným DNA poslal domácich v 80. min. do vedenia 2:1. Hostia po tomto góle pochopili, že refrén tejto pesničky je dospievaný.

TJ MAGURA PORUBA

Valaská Belá – Kľačno 0:4 (0:1)

GÓLY: 45. Martin Greschner, 67. Mendel, 77. Hanus, 90. Losonczi

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

V. BELÁ: Furka – Pánis, Luchava, J. Dušička, Kopčan, Podskoč (77. Pastierovič), R. Dušička, Dolinaj, Chriňak (55. Čičmanec), Pišta, Jurenka

KĽAČNO: Kančev – Mi. Greschner, Strečanský, Mendel, Kristel, Hanus, Oprendek (86. Losonczi), P. Greschner, Sloboda, Ma. Greschner, Jakob (62. Sonnemann)

Po vynikajúcom prvom polčase, kde domáci zahodili množstvo šancí, sa šťastena v druhom dejstve od nich odvrátila a prehrali 0:4. Domáci pykali za nepremenené šance.

MILOŠ CÚCIK

Pravenec – Koš 7:1 (1:0)

GÓLY: 40. Majzlan, 51. Krč, 74. Čiscoň, 89. Lalúch, 62., 70., 82. vlastný – 55. Weiss

ROZHODOVAL: Švolík,100 divákov

PRAVENEC: J. Krč (80. Šujan) – Bobocký (62. Hudek), R. Krč, Valach (70. Uhliar), Drexler, Čiscoň, Jánoška, Majzlan (79. Tonhajzer), Lalúch, Maruniak, Mihalička

KOŠ: Beneš – Idranyi (54. Pažický), Weiss, Perniš, Pieš (85.), Martinák, Baláž, A. Bobok (51. Beka), M. Bobok, Pipíška (65. Špak), Marko

Domáce mužstvo sa s chuťou pustilo do súpera, vytvorilo si územnú prevahu, no akcie väčšinou končili na šestnástke súpera. Prvý gól strelili domáci po hrubej chybe hosťujúcej obrany, keď po nedorozumení stopéra s brankárom zasunul do prázdnej brány Majzlan – 1:0. Hostia v prvom polčase domácu bránu neohrozili. Domáce mužstvo do druhého polčasu nastúpilo s odhodlaním a už v 51. min. zvýšil Roman Krč na 2:0. V 55. min. hostia z priameho kopu prvýkrát trafili bránu a odrazenú loptu Weiss dorážkou poslal do siete na 2:1. Hostia zatlačili domácich v snahe o vyrovnanie, no ich snaha skončila v 62. min., keď si hosťujúci Weiss strelil aj gól do vlastnej brány. Kalich horkosti si vypil Weiss, keď si strelil ešte dva vlastné góly v 70. a 82. minúte. Medzi tým v 74. min. zvýšil Čiscoň na 6:1 a v 89. min. Lalúch na konečných 7:1. Vzhľadom na predvedenú hru bol výsledok 7:1 príliš krutý pre hosťujúce mužstvo.

MILOŠ BOBOCKÝ

Ráztočno – Malinová 2:1 (2:0)

GÓLY: 21. Drnaj, 39. T. Petrucha – 85. Bolfík

ROZHODOVAL: Kusý, 50 divákov

RÁZTOČNO: Talášek – Ležovič, Šútor, Kaniansky (87. Haľama), Škrteľ, Štefka, M. Petrucha, T. Petrucha, Kerata, Drnaj, Zelenák

MALINOVÁ: M. Bolfík – E. Adamček, J. Bolfík, Mikula, Luprich, Maťaš, Stiffel (46. Dubec), M. Dudáš (73. J. Dudáš), Pekár, P. Adamček, Čavojský

Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán, hralo sa zväčša v strede ihriska bez vážnejších gólových šancí. V 10. min. hostia vyskúšali domáceho brankára, ktorý však dobrú strelu Adamčeka vytlačil na roh. Presného zásahu sa však dočkali domáci, keď v 21. min. Drnaj zo štandardnej situácie strelil vedúci gól. Priebeh hry sa potom nemenil. Aj keď hostia pôsobili futbalovejšie hlavne v strede ihriska, boli to znova domáci, keď v 39. min. Tomáš Petrucha z dvadsiatich metrov prekvapil brankára hostí – 2:0. V druhom polčase mali lepší nástup hostia, ale domáci tento nápor ustáli, hra sa vyrovnala a príležitosti sa striedali na oboch stranách. Nakoniec sa hosťom podarilo v 85. min. streliť gól, ale domáci si za svoju bojovnosť a snahu víťazstvo zaslúžili.

IVAN ŠKRTEĽ

Chren.-Brusno - Iskra Nováky 2:1 (0:1)

GÓLY: 75. Krausko, 82. Malárik – 10. Briatka

ROZHODOVAL: Flóriš, 100 divákov

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Vojtko, Šalátek, Abreu, Gilan, Malárik, Trgiňa, T. Ďurdina (56. Žibek), R. Ďurdina, Krausko, Zbiňovec

ISKRA: Kudláč – Karak, Vážan, Briatka, Jurek, Šnirc (75. Krutý), Mišeje, Žiak, Prokein (85. Meluš), Plachý, Oršula

Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom sa hostia ujali vedenia, v druhom dejstve domáci zapli k zlepšenému výkonu, čoho vyvrcholením boli dva góly.

ROZHODOVAL: Flóriš, 450 divákov

NED.-BREZANY: Kolečáni – Gregor, Krebes (90. Pavlusík), Vereš, Klopan, Karabinoš, Hanúska (80. Vážan), Vavro, Ľahký, Novota, Ivanka (63. Chalmovský)

PODHRADIE: Perniš (51. Bobok) – Dudáš, Pročka, M. Mendel, N. Mendel, Štefanička, Bobok, Píš (75. Kmeťko), Oravec (46. Švolík), Daňo, Šnirc

V sobotu podvečer bol v Nedožeroch-Brezanoch futbalový sviatok. Domáci futbalisti hostili aktuálneho lídra súťaže – rezervu Lehoty pod Vtáčnikom. Zápas o prvú priečku v tabuľke a vhodne zvolený termín zápasu na sobotu podvečer prilákal peknú návštevu. K dobrému športovému priebehu svojím výkonom prispela aj rozhodcovská trojica. V prvom polčase sa mužstvá len oťukávali a väčšina hry sa odohrala medzi šestnástkami. Ako prví pohrozili hostia v 9. min., ale strelu Oravca z priameho kopu domáci brankár Kolečáni kryl. K zakončeniu sa dostali opäť hostia v 23. min., keď Bobokova strela letela nad domácu bránu. Domáci pohrozili v 32. min., ale Ľahkého strelu z priameho kopu hosťujúci Perniš vytlačil na roh. Prví udreli domáci v 37. minúte. K lopte sa na hranici pokutového územia dostal Novota, nezadržateľne ju poslal Pernišovi do siete a dostal domácich do vedenia 1:0. Do konca prvého polčasu boli aktívnejší hostia, ale domáca obrana dirigovaná kapitánom Vavrom nedovolila zmenu polčasového skóre. V druhom polčase bolo na ihrisku viacej vzruchu. Loptu síce mali viacej na kopačkách skúsenejší futbalisti hostí, ale k zakončeniu sa nedostávali. V 59. min. Ľahký zahrával priamy kop, hostia loptu odvrátili, ale len pred domáceho Ivanku, ktorý našiel prihrávkou na hranici malého vápna nestarnúceho Krebesa a ten bezpečne zvýšil na 2:0 pre domácich. Od tohto momentu bolo domácich futbalistov plné ihrisko. V 67. min. sa zrodil najkrajší moment zápasu, keď Ľahký unikol po ľavej strane, obišiel všetkých, čo mu stáli v ceste, prihrávkou našiel voľného Hanusku, ale ten nechal vyniknúť náhradného brankára hostí Boboka. V 70. min. opäť aktívny Ľahký sa sám prekľučkoval až pred Boboka, ale ten opäť dobrým zákrokom podržal hostí. O minútu zahrával Ľahký roh, ale Vereš zakončil dvakrát len do obrancov hostí. Hostia sa snažili do konca zápasu o zmenu skóre, ale k zakončeniu sa v druhom polčase dostal len Švolík po rýchlej akcii hostí. Domáci mladíci si do konca zápasu víťazstvo postrážili, čomu nestíhali zabrániť domáci obrancovia, to si postrážil pozorný domáci brankár Kolečáni. Výhrou sa dostali opäť na prvé miesto v tabuľke na obrovskú radosť domácich fanúšikov a obetavých funkcionárov.

RÓBERT ŠIMURKA

Liešťany - Veľká Čausa 11:1 (4:0)

GÓLY: 6. Pôbiš, 10., 41. Kováč, 17., 51., 87. Juríček, 64. Šlabjar, 72., 75. Lomnický, 86., 90. Javorček – 82. Jamriška

ROZHODOVAL: Majzlan, 50 divákov

LIEŠŤANY: Krpelan – Pôbiš, Sedláček, Ma. Cvičela, Michal, Juríček, J. Javorček, Kováč (50. Lomnický), Mišáni (46. Šlabjar), V. Javorček, Mi. Cvičela

V. ČAUSA: Vido – Zuzelka, Ďuriš, Šimko, Trepač (25. P. Vican), Kipikaša (58. Š. Vican), Jamriška, Prokein, Köszeghy, Ďurina, Hanko

V Liešťanoch to bola jednoznačná záležitosť domácich, ktorí hostí predčili vo všetkých herných aktivitách. Hostia sa v tomto zápase nezmohli takmer na nič, jediný presný zásah dali po ojedinelom brejku. Vysoká výhra domácich je zaslúžená.

RADOVAN SEDLÁČEK

Tužina - Diviaky nad Nitricou 1:0 (0:0)

GÓL: 80. Borko

TUŽINA: Grešner – Lichner, Bielik, Dzina, Habšuda, R. Vravko (74. Krebes), Žigmond, Borko, Rybár, Gabor, M. Vravko (57. Sláviček)

DIVIAKY: Pružinec – Kolárik, Koššo, N. Králik (70. Ševčík), Radosa, Drozd, Duchoň, Valuška, Mercek (66. Matejovič), Cako (83. Chlupka), M. Králik

Domáci sa od začiatku zápasu snažili o čosi viac. Po 15. min. sa hra vyrovnala a hralo sa medzi šestnástkami. V 31. min. domáci urobili hrubú chybu, no hosťom sa nepodarilo zrealizovať pokutový kop. V druhom dejstve domáci hráči viac zatúžili po víťazstve a zo štyroch vyložených šancí sa im podarilo skórovať až v 85. minúte. Do konca zápasu sa už stav nezmenil. Domáci si za bojovnosť body zaslúžili.

PETER BENKOCKÝ

Nitrica – Bojnice 3:1 (0:1)

GÓLY: 72. Bakoš, 82. Beňo, 85. Kráľ – 13. Prístavka

ROZHODOVAL: Derej, 70 divákov

NITRICA: Olejka – A. Bruška, Šrámka, Pšenák (89. Kňaz), Chrenko, Krist (46. Beňo), Bakoš, Masaryk (65. Straka), Šagát, P. Bruška, Kráľ (85. Rendek)

BOJNICE: Očenáš – Tadiaľ, Grešner, Zemanovič, Prístavka, Štrbavý, Vrták, Priehoda, Kupčok (46. Kočner), Medvec (82. Richter), Janovič

Začiatok stretnutia patril hosťom, ktorí išli do vedenia pomerne rýchlo. Potom však domáci pozbierali všetky sily a dobrým, kvalitným výkonom zápas otočili. Obe mužstvá predviedli veľmi pekný futbal a zúčastneným fanúšikom sa musel ich výkon páčiť.

IGOR CHYLO

Ješkova Ves/Banky - Veľká Lehôtka 3:4 (1:2)

GÓLY: za hostí 20., 30. Rabčan, 89. Šušoliak, 90. Matejov

ROZHODOVAL: Ševčík, 80 divákov

J. VES/BANKY: Turcer – Jurenka, Hanus, Kohút, Š. Gaman, Tomko, M. Gaman, Divéky, Vajda, Kolárik, Paver

V. LEHÔTKA: Laluha – Kutálek (80. Šušoliak), Telesz, Gerdenich (60. Mjartan), Adámik, Kozák, Šnirc, Jankula, Poljak, Šimo, Rabčan (75. Matejov)

Domáci začali od úvodu súpera tlačiť, no zo štandardnej situácie trafili len brvno. Hostia tento moment využili a zakrátko otvorili skóre – 0:1. Aby toho pre domácich nebolo málo, Veľká Lehôtka upravila na 0:2. Futbalisti Ješkovej Vsi/Banky sa však nevzdávali a do prestávky ukážkovým lobom korigovali na 1:2. V druhom polčase domáci stav vyrovnali a dokonca išli i do vedenia – 3:2. Po tomto momente sa šance striedali na oboch stranách, s čím sa lepšie vyrovnali hostia a dokonale otočili stav – 3:4. Posledný gól dala Veľká Lehôtka v úplnom závere.