LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Pozrite si kompletný prehľad zo všetkých zápasov piatej ligy.

GÓLY: 18., 47. Šlabjar, 56. Hianik – 30. Martinka

ROZHODOVAL: Haring, 100 divákov, ŽK: 72. Gajdoš – 69. Haluska

KANIANKA: Jantoška – Kôstka, Baláž, Pekár, Teslík (64. Strečanský), Hvolka, Gajdoš (73. Filkorn), Petráš, Kalina, Šlabjar, Hianik (56. Boško)

LADCE: Ďurovec – Machala (82. Pravda), Mojto, Váň, Kušík (68. Ondrašík), Haluska, Sviečka, Bonan, Martinka, Pšenák, Mokrička

V netradičnom čase, v sobotu o 13:00 hod., sa v Kanianke po prvýkrát v histórii predstavili Ladce. Hneď na začiatku sa v šanci ocitol domáci Petráš, avšak v rozhodujúcej chvíli mu obranca loptu podvihol. V 6. min. vystrelil pekne domáci Teslík. V 17. min. mohli udrieť hostia, avšak Haluska svoju šancu hlavou trestuhodne zahodil. Vzápätí sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, keď sa obranou hostí predral Šlabjar a s prehľadom povedľa vybiehajúceho Ďurovca otvoril skóre – 1:0. V 29. min. spravili domáci chybu, avšak hostia bránu minuli. O minútu na to si domáci opäť zle prihrali, hostia pekne zakombinovali a Martinkom vyrovnali na 1:1. V 35. min. pekne vystrelil domáci Baláž, avšak brankár hostí vytlačil loptu na brvno. Do šatní tak išli obe mužstvá za nerozhodného stavu. Po zmene strán sa hostia asi zabudli v kabíne, keď im ušiel po peknej prihrávke Kôstku Šlabjar a ponad brankára hostí dal na 2:1. V 56. min. opäť domáci pekne zakombinovali, Kalina prihral Hianikovi, pre ktorého už skórovať nebolo problémom – 3:1. V 66. min. dostal peknú loptu domáci Šlabjar, avšak tá mu v rozhodujúcej chvíli skočila, na inak dobre pripravenom ihrisku, a zo šance nebolo nič. V 76. min. Pekárova hlavička skončila na konštrukcii hosťujúcej bránky. V 82. min. mohli domáci opäť svoj náskok zvýšiť, no Kalinovu strelu brankár hostí Ďurovec reflexívne vyrazil. Poslednýkrát pohrozili hostia v 87. min., ale s nepríjemnou strelou si poradil gólman Jantoška. Hostia sa predstavili v Kanianke ako snaživý celok, ale na body im to nestačilo. K pokojnému priebehu zápasu prispela aj rozhodcovská trojica. Domáci fanúšikovia aj hráči sa už tešia na budúci víkend, kedy je na programe derby zápas v Cigli.

MARTIN PIPÍŠKA

Z. Kostoľany - Stará Turá 1:3 (1:1)

GÓLY: 19. Liptaj (11m) – 40. Durec, 71. Janega, 87. Peterka

ROZHODOVAL: Srnec, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Jarošinec (8. ČK), Michal Zvalo, Mokoš, Pavkeje, Šurina (36. Turanský), Zaťko, Cmarko, Liptaj, Šandrik (73. Mrtvík), Školna (64. Mokrý)

STARÁ TURÁ: Viskup – Bartek, Pollák, Antálek (73. Valenčík), Denk, Durec, Magula (46. Majtás), Matlák, Moravčík (63. Hornáček), Janega, Peterka

Zápas začal šancou Liptaja, ktorý už v 6. min. zo vzdialenosti dvanástich metrov netrafil Viskupovu bránu. O dve minúty fauloval Pollák Jarošinca a následne, keď sa obaja postavili, ho ešte aj udrel do pŕs, na čo reagoval Jarošinec fackou Pollákovi. Rozhodca to vyriešil červenou kartou pre Jarošinca a žltou kartou pre Polláka. Aj keď hrali Kostoľanci o jedného menej, ujali sa vedenia v 19. min. po ruke súpera v šestnástke. Nariadený pokutový kop Liptaj s istotou premenil. Následne mohol Liptaj o desať minút aj zvýšiť skóre po Školnovej uličke, ale vo výbornej pozícií z dvanástich metrov prestrelil. Hostia mali prvú príležitosť až v 30. min., keď Janega z ôsmich metrov nastrelil žrď Zvalovej brány. Päť minút pred polčasom Kostoľanci stratili loptu, Denk poslal dlhý pas Durecovi, ktorý predbehol aj obranu domácich a vyrovnal na 1:1. Druhý polčas začal znovu šancou Liptaja, no ten v 51. min. po rýchlom protiútoku nepremenil. Domáci bojovali aj bez vylúčeného Jarošinca. Prevaha hostí sa začala prejavovať, čo vyústilo aj do ich vedúceho gólu, ktorý zariadil Janega krížnou strelou z rohu šestnástky. V 79. min. opäť Liptaj narobil problémy súperovej obrane, no po peknom spracovaní Mokošovho centra na prsia, nepremenil vo výbornej šanci. Tesne pred záverom stretnutia síce Kostoľanci bojovali, ale Peterka po rýchlom útoku peknou krížnou strelou upravil na konečný stav stretnutia 1:3 pre hostí.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Bošany - Cigeľ 2:2 (0:2)

GÓLY: 64., 79. D. Kalina – 7. P. Kotula, 25. D. Makás

ROZHODOVAL: Flóriš, 150 divákov

OFK: Hodál – Jakubík, L. Hodál (56. D. Kalina), M. Kalina, Kostolný (56. Kapusta), Mikloš, D. Guniš, Murko (61. Neubauer), Minarovič, D. Báleš, Gábriš

TJ PARTIZÁN: Furka – Orság (50. Kamdem), Lazár, Halaška, Zaťko, Makás, Madarász, Pružinec, Kotula, Zaťko, Ďuriš

Hostia v prvom polčase dominovali, už v 7. min. otvoril skóre Kotula, ktorého strelu z tridsiatich metrov z trestného kopu Hodál podcenil a pustil do siete – 0:1. V 25. min. kopali hostia rohový kop a nikým neobsadený Makás z troch metrov pohodlne dokopol loptu do siete – 0:2. V 30. min. sa pred Furkom ocitol Báleš, jeho strelu ale brankár hostí vyrazil na roh. V 40. min. Murko obišiel dvoch hráčov a z 25-tich metrov strelil vysoko nad bránku. V 52. min. Báleš trafil brvno, na odrazenú loptu si nabehol Gábriš, ale netrafil prázdnu bránku. V 64. min. sa Minarovič prebil až do šestnástky, jeho center striedajúci D. Kalina napálil do siete hostí – 1:2. O päť minút po kombinácii s Minarovičom strieľal Báleš vpáde iba do rúk Furka. Vyrovnávajúci gól strelil opäť D. Kalina v 79. min., keď premenil center Jakubíka z ľavej strany – 2:2. Posledné slovo však bude mať disciplinárna komisia, pretože hostia nastúpili s hráčom číslo päť v základe, no ten nebol v zápise a jeho meno je neznáme. Do druhého polčasu už nastúpil iný hráč s číslom deväť, ktorý pôvodne figuroval v základnej zostave.

JOZEF JANÍK

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – Brvnište 1:2 (0:1), Podolie – Opatová 3:2 (2:1), Tr. Turná – Plevník-Drienové 1:1 (0:1), Uhrovec - Horovce 3:0 (0:0), V. Uherce - Streženice 5:2 (1:1)