OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a konečná tabuľka (+FOTO)

Súťaže OblFZ Prievidza sú na konci a futbalistov čaká letná prestávka.

(Zdroj: Anton Haluš)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

30. kolo:

Malá Hradná - Lehota pod Vt. 3:4 (1:3)

GÓLY: 8. M. Varhaník, 66. T. Jandák, 67. L. Beňo - 16. V. Lučan, 19. J. Belaň, 37. T. Kohút, 55. Š. Čepko

ROZHODOVAL: Šugra, 50 divákov

LEHOTA POD VT.: J. Jurenka - M. Jankula, M. Šimko, T. Benko (46. B. Kráľ), M. Hubočan, S. Frank (46. Š. Čepko), T. Kohút (75. P. Mujkoš), J. Belaň, V. Lučan (46. M. Mendel), M. Benčat, M. Michalík

Domáci sa rýchlo ujali vedenia, ale tento gól paradoxne nakopol hostí, ktorí boli pohyblivejší na ihrisku a zaslúžene do polčasu otočili vývoj zápasu. Po góle na 1:4 sa zdalo, že hostia si tri body už nenechajú ujsť, no po zahodenej penalte v 66. min. Martinom Varhaníkom domáci súpera pritlačili a v priebehu štyroch minút znížili na 3:4. V závere hostia už tesné vedenie udržali.

Nitr. Sučany – Div. Nová Ves 3:2 (1:0)

GÓLY: 38., 65. A. Vlnka, 55. R. Mihálik - 60. Ľ. Hagara, 86. J. Sobota (11 m)

ROZHODOVAL: Stránsky, 150 divákov

NITR. SUČANY: Š. Petrišák - R. Pánis (67. P. Kaňa), B. Bútora, J. Halaška, M. Miklaš, A. Vlnka (80. A. Mikláš), E. Čičmanec, M. Miklaš (57. L. Sluka), M. Petráš (75. P. Adamec), R. Mihálik, L. Vlnka

D. N. VES: M. Pös - M. Uhlár, Ľ. Koššo, M. Šimurda, P. Jankeje, L. Vavro, Ľ. Hagara, M. Lupták, M. Havránek (46. J. Sobota), B. Šlabjar, M. Talian (87. M. Géczy)

V Nitrianskych Sučanoch sa na záver súťaže hralo derby, v ktorom obaja aktéri podali solídny výkon. Šancí bolo na oboch stranách dostatočne dosť, aby si diváci prišli na svoje. Domáci premenili zo svojich príležitostí o jednu viac, čo sa ukázalo aj na konečnom skóre 3:2. Hostia však za domácimi nezaostávali v žiadnej fáze zápasu a za svoj výkon sa preto rozhodne hanbiť nemusia. Diváci na oboch stranách museli s herným prejavom byť spokojní. Hostí mohol po zápase trápiť neuznaný gól, ktorý padol údajne z ofsajdu.

RÓBERT ŽEMBER

Dežerice - FC Baník Handlová 4:2 (2:2)

GÓLY: 32. L. Dzurik, 44. J. Ďurček, 50., 74. P. Valíček - 12. J. Kečkeš (11 m), 18. vlastný

ROZHODOVAL: Grznár, 100 divákov

FC BANÍK: A. Kováčik - M. Uríček, M. Smidka, S. Maruška, J. Kečkeš, M. Smidka (46. T. Bugár), J. Ondrejka, M. Bilčík, F. Spevár, A. Brzáč, M. Šarlej

Domáci do zápasu vstúpili katastrofálne, keď inkasovali gól z penalty a následne si Juhaščík strelil vlastenca – 0:2. Domáci sa dlho spamätávali z tohto šoku, no pomohol im Dzurik v 32. min. znížením na 1:2. Ešte do polčasu Ďurček vyrovnal na 2:2. Po zmene strán sa hral futbal hore-dole, dva góly Valíčka rozhodli o troch domácich bodoch.

Dolné Vestenice – Nitr. Rudno 6:8 (3:4)

GÓLY: 5. M. Šamko, 10., 44. Z. Bakoš, 63., 72. P. Kermiet, 89. M. Cagáň (11 m) - 13., 16. J. Drobec, 28., 56. M. Chudý, 40. J. Kohút, 69., 76. M. Kuric, 90. J. Drobec

ROZHODOVAL: Kluka, 120 divákov

DOLNÉ VESTENICE: P. Beník - L. Miko (63. A. Bruška), P. Kermiet, M. Masarovič, Ľ. Macega (28. ČK), M. Jurkovič (46. J. Kolenčík), J. Malina, Š. Tadial, M. Šamko (81. M. Radošány), M. Hrošovský, Z. Bakoš (60. M. Cagáň)

NITR. RUDNO: M. Babašta - M. Kohút, M. Šimka, Š. Cibulka, M. Chudý, J. Kohút, M. Kuric (81. M. Šúň), J. Kohút, J. Drobec, B. Bárta, Ľ. Harag

Štrnásť gólov, penalta, červená karta. Toto všetko ponúklo meranie síl posledného kole medzi Dolnými Vestenicami a Nitrianskym Rudnom. V 10. min. viedli domáci po góloch Mária Šamka a Zlatka Bakoša už 2:0. Lenže o šesť minút neskôr bol stav vyrovnaný. Hostí vrátil do hry dvoma gólmi Ján Drobec. V 27. min. prišiel moment, ktorý poznačil zvyšok zápasu. Po žltej karte pre brankára domácich Petra Beníka mali hostia príležitosť zahrať priamy kop. Šikovnou rozohrávkou sa dostal do šance Miroslav Chudý a poslal hostí do vedenia. Po góle prišla pre Ľubomíra Macegu za nešportové správanie červená karta a domáce mužstvo tak muselo zvyšnú hodinu duelu dohrávať bez neho. V 40. min. navýšil vedenie hostí Kohút a už sa zdalo, že gólov bolo pre tento zápas aj dostatok. Lenže gól do šatne inkasovali naopak hostia, keď poskytnutý priestor v šestnástke využil Zlatko Bakoš. Hostia znova odskočili na rozdiel dvoch gólov v 56. minúte. Domácim sa aj na tento zásah podarilo odpovedať. Po siedmich minútach znova znížil Pavol Kermiet. V 69. min. viedli hostia znova o dva góly a prestrelka pokračovala. Pavol Kermiet v 72. min. zase znížil. Po štyroch minútach znova rozvlnil sieť za domácim brankárom Michal Kuric. Domáce mužstvo opäť stiahlo náskok na rozdiel jedného gólu v 89. minúte. V pokutovom území bol nedovolene zastavený Marek Cagáň a sám faulovaný penaltu s prehľadom premenil. Posledné slovo v zápase a bodku za týmto duelom dal Ján Drobec. V poslednej minúte riadneho hracieho času dokázal s rozumom zakončiť a zavŕšil tak hetrik. V tomto divokom zápase tak zvíťazili hráči Nitrianskeho Rudna po výsledku 6:8.

SAMUEL ĎURIŠ

Nitr. Pravno - Sebedražie 8:3 (2:1)

GÓLY: 6. vlastný, 25. Š. Haluš, 58., 61. L. Kaman, 46. M. Jamrich (11 m), 76. M. Chupek, 77. J. Štálnik - 2. M. Parízek, 49. M. Staňo, 88. M. Hurtiš

ROZHODOVAL: Guľváš, 100 divákov

NITR. PRAVNO: J. Majo - A. Čičmanec, O. Hancko (72. A. Áč), L. Kaman, J. Češek (70. J. Štálnik), M. Valentín (72. M. Ferenčík), M. Chupek, D. Špánik (55. T. Pavlíček), M. Dekan, Š. Haluš, M. Jamrich

SEBEDRAŽIE: M. Varhaník (46. T. Kračmer) - A. Macháč, M. Kolodzej, J. Hrdý, F. Oboňa, M. Hurtiš, M. Blaháč, V. Habalčík (46. M. Staňo), J. Ondráš, L. Búry (62. M. Šorman), M. Parízek (62. P. Kolodzej)

Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia sa ujali vedenia už v 2. minúte. Domáci potom do prestávky stav otočili. Sebedražie pricestovalo do Nitrianskeho Pravna v oklieštenej zostave, keď hrali až traja dorastenci, čo sa prejavilo po zmene strán. Domáci využili prakticky všetky svoje šance a vysoko zvíťazili.

IGOR ČERTÍK

Kolačno – Rud. Lehota 5:2 (1:0)

GÓLY: 11. J. Mikuláš, 47., 53. T. Mokoš, 50., 62. J. Čangel - 86. M. Harag, 81. vlastný

ROZHODOVAL: Hanek, 150 divákov

RUD. LEHOTA: M. Samardžia - L. Balucha, A. Belanec, M. Škraban, V. Pánis, M. Belanec, B. Blaho, P. Petráš, M. Caňo, D. Belanec, M. Harag

Domáci mali celozápasovú prevahu. Kolačno zahodilo najmä v prvom polčase niekoľko vyložených šancí, no po zmene strán do 62. min. strelilo štyri rýchle góly. Domáci v závere poľavili, čo hostia využili na skorigovanie konečného výsledku.

Skačany - Malá Čausa 3:0 kontumačne

Hostia boli vylúčení zo súťaže, výsledky odohraných zápasov zostali v platnosti.

Kamenec pod Vt. - Veľké Bielice 0:2 (0:2)

GÓLY: 21., 33. I. Šiška.

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

KAMENEC POD VT.: M. Nechala – M. Ďurta, V. Kováčik, M. Remiš (87. J. Gabriel), P. Ciminga, E. Žigmund, T. Lukáč, A. Švec (64. M. Vojdáš), B. Pisár, T. Gabriel, M. Vančo (70. O. Nechala)

Domáci nastúpili do zápasu oslabení o niekoľko hráčov zo základnej zostavy, hlavne o oboch brankárov, a tak dostali šancu hráči z lavičky. Ich snaha a nasadenie boli sympatické, ale na favorita zápasu z Veľkých Bielic to nestačilo. Hostia vsietili dva góly už v prvej polovici zápasu, vedenie si po prestávke ustrážili a zabezpečili si tak posledné tri body do konečnej tabuľky tohto súťažného ročníka.